Minecraft mobové

Ve hře Minecraft je opravdu veliké množství různých mobů, na které můžete narazit. Jedná se vlastně o všechna živá stvoření, která se ve hře vyskytují. Dělíme je do několika skupin, zejména podle jejich chování. Jedná se o moby agresivní, neutrální, pasivní a vyrobené. Pokud se vám podaří nějakého moba zabít, tak z něj můžete získat nějaké zajímavé předměty. Všichni mobové mají samozřejmě své životy a také na ně platí fyzika. Můžou tedy spadnou a zemřít, uhořet, zabít se a tak podobně. Pojďme se tedy podívat na zástupce skupin jednotlivých mobů. V prvé řadě vy sám (Notch) jste mobem, který má deset životů.

  • Pasivní mobové – Tito mobové na vás nikdy neútočí, přičemž se pouze bezcílně pohybují po mapě. Jedná se například o ovce, slepice, prase, krávu, olyheň, vesničana, houbokrávu a tak podobně.
  • Neutrální mobové – Tito mobové na vás také cíleně neútočí, přičemž zaútočí pouze v případě, kdy vy zautočíte na ně. V takových případech pak na vás útočí všichni, kteří útok viděli. Jedná se například o zombie pigmany nebo endermany.
  • Agresivní Mobové – Tito mobové na vás útočí vždy, když se dostanete do jejich zorného pole. Zde se jedná například o zombie, kostlivce, rybenku, pavouka, ghasta a další.
  • Ochočitelní mobové – Tyto moby si můžete ochočit, aby chodili za vámi. Jedná se o vlka nebo ocelota.
  • Vyrobení mobové – Tyto moby si můžete vyrobit, například aby chránili váš pozemek. Jedná se o golema nebo sněhuláka.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.